להיות שכיר או עצמאי? האם לקבל גם ייעוץ


שאלת שאלות מיליון הדולר: להיות שכיר או עצמאי בימים כל כך מורכבים? בתקופתנו הנוכחית, שכירים ועצמאים רבים בשוק מצאו עצמם נפגעים כתוצאה מפרוץ מגפת הקורונה. אם אתם שוקלים לבצע הסבה ולהיהפך לעצמאים משכירים, יש על מה לדבר.
 
בואו נדבר על זה, במה כרוכה ההסבה משכיר לעצמאי? ובכן, כמובן שאתם תקבלו גם ייעוץ עסקי אם תהפכו לעצמאים, אבל מה עוד צריך לדעת? כנראה שקודם כל צריך לחשוב עם עצמכם, מה אתם שואפים לעשות וכמה אנרגיה אתם שואפים להשקיע בעבודתכם? כידוע, כסף לא ממש צומח על העצים, ככה שההשקעה הראשונית שלכם כמעט תמיד תהיה הכרחית. במהלך הזמן, ייתכן גם שתגיעו למצב בו העסק "מגלגל את עצמו". אבל לפני שזה קורה, בואו נדבר על הדרך לשם.
 

מה חשוב לדעת אם אני בוחר להפוך לעצמאי?

 
במהלך הדרך הראשונית שלכם בתור עצמאים, אתם תצטרכו לקבל ייעוץ עסקי מקצועי. בואו נחדד את המילים מעט, לא ש"תצטרכו", אלא יהיה כדאי מאוד. בסופו של דבר, יועצים עסקיים יכולים לסייע לכם למנף משמעותית את הפעילות העסקית שלכם, בין אם היא בתחום כזה או אחר.
 
יועץ עסקי יהיה אותו איש מקצוע שיידע כיצד להסתכל על העסק שלכם בעין אובייקטיבית, לבחון ולייעץ במה שרלוונטי. בשורה התחתונה, אנשים לפעמים לא אובייקטיביים כלפי ההתנהלות בעסקים של עצמם. וזה תפקידו של היועץ העסקי, להיכנס באמצע הקלחת העמוסה באופן תמידי, לשפר מה שניתן ולייעץ עסקית.
 

חוששים מפני המעבר משכיר לעצמאי?

 
אם אתם חוששים מפני המעבר משכיר לעצמאי, גם כאן כדאי לקבל ייעוץ מקצועי. ישנם יועצים עסקיים שגם מספקים את השירות של ייעוץ לשכירים אשר רוצים לבצע הסבה מקצועית. יועצים אלו יישבו עמכם לפגישת ייעוץ, או אולי אפילו למספר פגישות.
 
אם זה לא יספיק לכם בכדי להבין במה ברצונכם לעסוק, ישנן דרכים אחרות לבירור העניין עם עצמכם. אתם יכולים לפנות למכללות תעסוקתיות אשר בוחנות אתכם ואת היכולות שלכם. דרך מבחנים פסיכוטכניים שונים יהיה ניתן להבין מה הן היכולות שלכם, במה אתם חזקים יותר ופחות.
 

חישוב מסלול מחדש: מה עוד יבחנו במכללה תעסוקתית?

 
מכללות תעסוקתיות בדרך כלל גם יבחנו את הכישורים הקוגניטיביים שלכם, כולל הכישורים המוטוריים. לאחר סט שלם של בחינות, יהיה גם אפשרי לשבת לפגישה עם פסיכולוג תעסוקתי. פסיכולוגים תעסוקתיים עשויים לסייע לכם בהפגת הערפל מעל הנושא הזה, ככה שהייעוץ מולם הוא בהחלט כדאי.
 
בסופו של יום, הכי חשוב שתהיו טובים במה שאתם בוחרים לעסוק בו. בין אם שכיר או עצמאי, יהיה חשוב לדעת שאתם מקבלים מהסביבה את הפידבק הנכון על עבודתכם. זה הרבה מעבר לעניינים ברומו של כסף, בנאדם צריך לדעת שהוא טוב במה שהוא עושה. 
 
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn

מלא פרטיך ונציגי הגופים המסומנים יחזרו אליך בהקדם:

 
קבלו הצעות למסחר במט"ח
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לניהול תיקי השקעות
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות למסחר עצמאי
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לפיקדון
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לתוכניות חיסכון
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לחוזים עתידיים
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
articlePic

חשיבות ייעוץ ארגוני לעסקים וחברות

לכל ארגון - בין אם מדובר בארגון קטן ביותר ובין אם מדובר בארגון עצום המונה אלפי חברים ועובדים, יש תכונות דומות. הארגון, מהווה למעשה מערכת המשך...
articlePic

מדריך לשימוש נכון בקופה רושמת

אם בעבר קופה רושמת הייתה עבור קבלת תשלום מלקוחות, כיום היא הפכה לקופה שיכולה לתת פיקוח על הסחורה, ניפוק של מידע ודוחות ועוד ועל כן הפכה לפופולארית ונחוצה לבעלי עסקים. אז מהי בדיוק קופה רושמת, מהם המשך...
articlePic

מציאת מקור מימון לסטארט אפ חדש

בעולם הזימות, חשוב מאוד להבין כיצד להיכנס לעסקה בצורה נכונה בגיוס ההון ומציאת מקור מימון מהימן, מהן האפשרויות אשר עומדות בפני היזמים והסטארט- אפים בתחילת דרכם, וכיצד להתנהל מול המשקיעים בצורה נכו המשך...
callus