הכנת הצהרת הון


הצהרת הון הינה אחד הכלים הקיימים בידי רשות מס הכנסה לבדיקת אמיתות הדיווח על ההכנסות. הרשות מבקשת מהנישום מילוי הצהרת הון בפעם הראשונה, וכל כמה שנים הוא מתבקש להגיש הצהרה נוספת. ההשוואה בין שתי הצהרות ההון היא זאת שמספקת תמונה לגבי רווחי האנשים. היא נועדה בעיקר לעצמאים, עוסקים מורשים, ובעלי חברות, ופחות לשכירים, אלא אם כן, הם מקבלים הכנסות מעבודה נוספת וממקורות אחרים. בכל הצהרת הון יש לדווח על כל ההכנסות שהיו בין שתי התקופות. מדובר על הכנסות משכר עבודה, תקבולי דיווידנדים, שכירויות מנכסים, קבלת מתנות בסדר גודל משמעותי, רווחים מהשקעות נדל"ן, מתכניות חיסכון ואחרות. חלק מההכנסות הללו נכלל בדיווחים שנתיים שהנישומים מעבירים לרשות.

 

דיווח על הוצאות

 

לצד ההכנסות יש צורך לדווח במקביל על ההוצאות שהיו באותה תקופה ובין היתר: רכישת נכסים, הענקת מתנות, נסיעות לחו"ל, השקעות ועוד. בנוסף, ניתן לפרט הוצאות מחייה אבל אלו ניתנות להערכה גם על פי רמת ההשתכרות של הנישום. ההכנסות מול ההשקעות אמורות להיות מאוזנות. כאשר יתברר כי אין התאמה ביניהן יצטרך המדווח להסביר מהיכן מגיע הפער. בהיעדר הסבר המניח את דעתו של פקיד המס אזי הנישום יהיה עלול לשלם מס על ההפרש. במקרים קיצוניים וכאשר יש חשד סביר להעלמת מס בקנה מידה גדול, הוא עלול להיות מוזמן לחקירה יסודית. הכנת הצהרת הון, נדרשת, איפה, כדי להגישה בצורה הנכונה והמדויקת ביותר.

הצהרת הון הינו מסמך מפורט ומורכב שיש קושי להכינו באופן עצמאי. יש צורך להיערך אליה היטב ולאורך כל התקופה שבין שתי ההצהרות. יש לשמור על כל המסמכים המקוריים הנוגעים להוצאות וההכנסות, ובמיוחד אלו אשר אינן משתקפות בדו"ח השנתי המוגש. מקרים אלו הם העברות כספים בין בני משפחה אותם יש צורך לבצע בהעברות בנקאיות מחשבון לחשבון, חוזים לרכישת נכסים כולל התשלומים וההעברות הכספיות, מסמכי בנקים המעידים על רווחים וכדומה. הטפסים המקוריים הם אלו המוכרים על ידי הרשויות. רואה חשבון מנוסה יכול לסייע בהדרכה בכל שלב, כולל בעת הכנת ההצהרה הראשונה ובין התקופות שבין ההצהרות.

 

חשיבותה של הצהרת הון ראשונה

 

הצהרת הון ראשונה חשובה, שכן, היא מהווה בסיס לבאות אחריה. היא מוגשת לכל מי שפתח, עסק, בין אם הוא עוסק פטור או עוסק זעיר, לכל מי שהפך לבעל מניות בחברה, לכל מי שיש עליו מידע שהוא מחזיק ברכוש שאינו מדווח ועוד. בפועל, רואה החשבון מכיר את כל האותיות הקטנות בהצהרה, את אופן המילוי של כל הסעיפים ויודע להימנע מטעויות אשר נישומים חסרי ניסיון עושים שלא מרצונם ולא בטובתם. בנוסף, הוא מכיר את ההתנהלות מול רשות ופקידי המס. הוא יודע איך להגיש את ההצהרה במועד ואף יכול לייצג את הלקוח במידת הצורך. הכנת הצהרת הון מומלצת מאוד בתיאום עם משרד רו"ח איכותי כדי למנוע אי נעימות ותשלום כספים מיותר.

iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn

מלא פרטיך ונציגי הגופים המסומנים יחזרו אליך בהקדם:

 
קבלו הצעות למסחר במט"ח
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לניהול תיקי השקעות
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות למסחר עצמאי
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לפיקדון
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לתוכניות חיסכון
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קבלו הצעות לחוזים עתידיים
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
articlePic

פיתוח עסקי לעורכי דין

משרד עורכי דין זהו עסק לכל דבר, וככזה צריך לדעת לפתח ולנהל אותו בצורה נכונה על מנת שיצליח. המשך...
articlePic

המדריך להשקעה בזהב

השקעה בזהב נחשבת להשקעה סולידית ובטוחה יחסית מהסיבה הפשוטה שהזהב הוא מוצר פיזי ומתכת יקרה שנחשבת למשאב מוגבל על פני כדור הארץ ומכאן הביקוש הגבוה לזהב. המשך...
callus