מתכננים לקנות דירה? לא כדאי לכם לחכות


רכישת דירה היא אפיק משתלם לטווח הזמן הארוך, לפחות מתוך מגוון של אפיקי השקעה קיימים. רבים עיכבו את תוכניותיהם בעקבות הצפי לכניסתו לתוקף של "חוק מע"מ 0%", אולם השאלה היא האם לא כדאי להקדים את כניסת החוק לתוקף ולרכוש כבר עכשיו דירה? הסיבות לכדאיות רכישה מיידית לא מעטות וכדאי לקחת אותן בחשבון. חוק מע"מ 0% כבר עלה לכותרות ומהדהד מכל עיתון נפוץ. הוא מתעכב והופך להיות סוגיה נפוצה ומטרידה כשלא ברור מתי כלל הוא ייושם. יש לציין, שלא בכדי הוא מתעכב; כלכלנים וסיענים שונים מעלים ביקורות והתנגדויות ומשקפים מצב שבו אם החוק כן יכנס לתוקף, הרי שזה לאחר קיצוץ וצמצום בשל העלות הגבוהה והקשיים.

סיבות שלא לחכות – לפחות עכשיו המציאות ידועה
ישנה הערכה כי חקיקת החוק תסתיים בזמן מושב הקיץ של הכנסת, אולם מצד הכנסת ישנה התנגדות מצד סיעות שונות. התוצאה של מעבר החוק תהיה כנראה עליית מחירים, ומרבית הקונים לא ירוויחו, ואולי אפילו להיפך. הביקוש לדירות רק ילך ויגדל, בעוד ההיצע לא, וזה יגרור את עליית המחירים מטבעם של דברים. 

הטבות ממשלתיות – מה המשמעות?
מאחורי הטבות ממשלתיות עומדות אולי כוונות טובות, אולם המשמעות שלהן תנוצל על ידי בעלי האינטרסים. גם אם הקונים אמורים לקבל הנחה, כמו גם בסופר – מעלים את המחירים כדי לשמור על אותה רמת רווח מצד המוכרים, ומי שלא יכול ליהנות מההטבה – עלול להפסיד. גם הקפאון ששורר בתקופה האחרונה בשוק הנדל"ן אמור מטבעו להפשיר, ואז צפויה גם התנפלות – ומשם הקבלנים יעלו מחירים.

האטה בדלא ניידי
ההמתנה לחוק הנדל"ן ייצרה המתנה – ובכך ישנה האטה ברכישת דירות. יש לא מעט פרויקטים שכבר מזומנים (תרתי משמע) ומוכנים למכירתם, ועל כל יום שעובר ללא מכירות, הקבלנים מפסידים – סכומים נצברים בלתי מבוטלים. אולי בהמשך זה יגרור הוזלת מחירים משמעותית.
 
לא בטוחים כיצד לגשת לנושא?
אתם לא היחידים. רבים מרגישים אי-וודאות וחוסר ביטחון בהגיעתם לרכישה בתחום הנדל"ן.
השקעות וכן קנייה לצורכי מגורים בנדל"ן מביאה עמה מגוון רחב של היבטים, חלקם נדרשים לסקירתו המדוקדקת של עורך דין בתחום הנדל"ן.
אינכם חייבים לגשת לנושא כשאינכם מכירים דבר ולהסתמך על אנשי מקצוע חיצוניים בלבד, וניתן למצוא מגוון תכניות לימוד שיאפשרו לכם לדעת וללמוד כיצד להשקיע בנדל"ן.
 
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn
iphoneBtn

מלא פרטיך ונציגי הגופים המסומנים יחזרו אליך בהקדם:

 
נדלן להשקעה בארץ
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
קרקעות להשקעה
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
נדלן למגורים
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
 
נדלן להשקעה בחוץ לארץ
קראתי ואני מאשר את תקנון האתר
articlePic

רוכשים דירה? נא להיעזר ביועץ משכנתאות

הגעתם לשלב בחיים בו אתם כבר חושבים על רכישת דירה? אז הגעתם לשלב חשוב בחיים. רכישת דירה מעידה על הרצון בהתבססות כלכלית בהתמקדות בכיוון חיובי ועוד. המשך...
articlePic

השקעות נדלן באנגליה - מדוע כדאי להשקיע

העולם הגלובלי וטשטוש הגבולות הפיזיים בתחום המסחר והשירותים הבינלאומיים לא פסחו כידוע גם על תחום הנדל"ן של ימנו, כאשר משקיעים בכל העולם מבינים כי אין סיבה לצמצם את ההשקעה על פי גבולות גאוגרפיים, כ המשך...
articlePic

איפה מומלץ לקנות נדל"ן להשקעה?

שוק הנדל"ן בישראל הוא שוק רחב, עשיר, צומח ורלוונטי מאוד עבור ישראלים שמחפשים איפה להשקיע סכומים גדולים של כסף. מחירי הדיור עולים וחלק מהמשקיעים בנדלן בארץ מגייסים כסף במשך שנים או משתמשים בהלוו המשך...
articlePic

מתכננים לקנות דירה? לא כדאי לכם לחכות

תכניות הרכישה של רבים מתעכבות משום הפטור הצפוי ממע"מ, ובינתיים הקבלנים מציעים מבצעים שווים. לאחר כניסת החוק לתוקף, ההערכה הרווחת היא שהמחירים ממילא יעלו. אומרים שכל עכבה היא לטובה, ורצוי לבחון הי המשך...
callus